Tech Recruiter

Lokalizacja: Warszawa

Cześć, nazywamy się Bee Talents i od ponad czterech lat zajmujemy się budowaniem zespołów w branży IT na całym świecie. Chcemy zmieniać świat IT i świat rekrutacji, wyznaczając nowe standardy w każdym obszarze w jakim działamy - od codziennej komunikacji poprzez candidate experience po “time to hire”.

CO ROBIMY NA CO DZIEŃ?

Działamy w trzech głównych obszarach - Rekrutacji, Konsultingu HR oraz prowadzimy szkolenia pod marką Rocket Hive. W przypadku tej roli, najbardziej istotny będzie nasz 17 osobowy (w momencie pisania ogłoszenia) zespół Rekrutacji.
Naszym zadaniem jest połączenie specjalistów i managerów z branży IT z najlepszymi pracodawcami. Całym procesem sprzedaży zajmuję się nasz dział Sales, natomiast od momentu podpisania umowy, klienta przejmujesz Ty. Co ważne, nigdy nie ukrywamy nazwy firmy klienta, ani widełek wynagrodzenia.

TWÓJ TYPOWY DZIEŃ:

Prawdopodobnie zacznie się między 8:00, a 9:30, bo o tej godzinie wszyscy razem piszemy teamsourcing, czyli wspólnie szukamy kandydatów na jeden lub dwa z projektów, które prowadzimy, co pozwala nam na skontaktowanie nawet 100 osób w krótkim czasie. Trwa to około godzinę, a następnie dzień może układać się bardzo różnie. Wyjątkiem jest poniedziałek, kiedy zamiast Teamsourcingu mamy spotkanie całego zespołu.

Będziesz prowadzić do 6 projektów rekrutacyjnych, co oznacza, że niemal codziennie będziesz prowadzić rozmowy rekrutacyjne, szukać kandydatów, kontaktować się z nimi, pisać ogłoszenia, profile. Jednocześnie będąc w stałym kontakcie z klientem, zazwyczaj na dedykowanym kanale na Slacku.

Możesz też zaangażować się w dodatkowe projekty takie jak wdrażanie Lean, Customer Care, prowadzenie szkoleń, Employer Branding czy szkolenia techniczne dotyczące wiedzy IT - zazwyczaj pochłania to między 10, a 20% czasu.

Od niedawna wprowadziliśmy nowa usługę - RPO (Recruitment Process Outsourcing), która umożliwiałaby Ci pracę bezpośrednio z klientem w jego wewnętrznych strukturach przy zachowaniu standardów pracy Bee Talents. Kto wie, może w przyszłości będzie to Twoja ścieżka rozwoju?

NARZĘDZIA JAKIMI BĘDZIESZ DYSPONOWAĆ:

LinkedIn Recruitment Professional Services - nieograniczona liczba wiadomości, wspólne projekty, transparentne wiadomości.
Lever + Lever Nurture - Jeden z najlepszych systemów ATS, z dużą ilością automatyzacji i pełną integracją z LinkedIn RPS.
Ogłoszenia - Indeed, Jobble, AngelList, Pracuj.pl, NoFluffJobs, JustJoinIT, 4programmers itd.
Amazing Hiring, Hiretual, Lusha, StackOverflow, Google AdWords i inne - te narzędzia nie należą do naszego podstawowego stacku, ale jeśli uważasz, że przydadzą się w Twoim projekcie - korzystaj!

Twoje zadania jako Tech Recruiter:

- Doskonałe poznanie klienta, jego organizacji, kultury firmy i wartości jakimi się kieruje. To proces, który rozpoczynamy na kick-offie, ale trwa, aż do końca współpracy.
- Research i sourcing, czyli szukanie i kontakt z potencjalnymi kandydatami przy użyciu różnorodnych narzędzi.
- Pisanie ogłoszeń, profili i opisów kandydatów oraz sporej liczby spersonalizowanych wiadomości i maili.
- Prowadzenie rozmów rekrutacyjnych z programistami, project managerami, product ownerami, testerami, specjalistami SEO, itd. w tym wstępna ocena umiejętności technicznych.
- Wspieranie kandydatów i klientów w trakcie całego procesu rekrutacyjnego. Dla obu stron będziesz specjalistą, do którego mogą się zwrócić z jakimikolwiek wątpliwościami.
- Szkolenie i pomaganie mniej doświadczonym członkom zespołu.
- Udział w wybranych dodatkowych projektach, takich jak Lean, Customer Care, Employer Branding czy szkolenia RocketHive.
- Ciągły rozwój i dokształcanie się, zarówno w obszarze HR jak i IT.

Aby sprawdzić się w tej roli powinnaś/powinieneś:

- Mieć przynajmniej roczne doświadczenie w rekrutacjach IT (w agencji rekrutacyjnej) i potwierdzone sukcesy w tej roli.
- Biegle posługiwać się językiem angielskim (minimum B2 - potrafisz swobodnie poprowadzić rozmowę zarówno z klientem, jak i z kandydatem w tym języku), klienci anglojęzyczni to ponad 50% naszych projektów.
- Mieć bardzo dobre umiejętności komunikacyjne i gotowość, aby je rozwijać. Bywają dni, w których wysyłamy kilkadziesiąt maili i odbywamy kilkanaście rozmów. Wszystkie są tak samo ważne.
- Wiedzieć, czym jest doskonała organizacja pracy, podejście Lean świetnie się u nas sprawdza, a efektywność jest jedną z naszych wartości.
- Potrafić pracować w zespole, stawiamy ogromny nacisk na team-work, niemal wszystkie projekty wymagają współpracy z innymi rekruterami.
- Wierzyć, że szczerość i prawdomówność jest bardzo ważna. Uważamy, że to klucz do efektywnej współpracy, zarówno z klientami, jak i w zespole.
- Chcieć się rozwijać i uczyć, Bee Talents rośnie bardzo szybko, zarówno pod względem liczby osób jak i przychodu, jesteśmy bardzo pomysłowi, tworzymy dużo nowych rzeczy, a co za tym idzie nasze otoczenie nieustannie się zmienia,
- Wiedzieć czym jest employer branding, a jeśli EB jest Twoim zainteresowaniem i masz doświadczenia w tym obszarze - będzie to dla nas ogromny plus.

Dołączenie do naszego ula oznacza:

- Miesięczne wynagrodzenie 5500 - 6700 PLN netto na B2B Mały ZUS, 6300 - 7500 PLN netto na B2B Duży ZUS lub 3700 - 4400 PLN netto na UoP,
- Elastyczny czas pracy i możliwość pracy zdalnej. Możemy zacząć dosłownie o której chcemy i skończyć kiedy chcemy o ile jest to ok dla pozostałych członków zespołu,
- Bycie jedną z pierwszych osób, które pomogą nam budować warszawski zespół,
- Bardzo dobrze zaplanowany onboarding, który pozwoli Ci zrozumieć nasze metody pracy i nabyć specjalistyczną wiedzę techniczną,
- MacBooka Air, również na użytek własny,
- Udział w szkoleniach oraz konferencjach branżowych (również zagranicznych),
- Wewnętrzne warsztaty i edu lunche, podczas których dzielimy się wiedzą oraz darmowy udział w szkoleniach prowadzonych w ramach Akademii Rekrutera IT,
- Cotygodniowe lekcje języka angielskiego,
- Ciągły feedback - zawsze wiesz, czy idziesz w dobrym kierunku,
- Brak KPIów, targetów i innych tego typu rozwiązań rodem z lat 80. Od ponad 3 lat pracujemy na OKRach,
- Pracę w świetnym zespole - zdobyliśmy nagrodę Rekrutera Roku 2016 (konkurs Perły HR), dwie nominacje za Odkrycie HR Roku (konkurs bohaterHR), a nasi rekruterzy dostają oferty z firm takich jak Google, Amazon, czy Microsoft,
- Budżet szkoleniowy,
- Pakiet prywatnej opieki medycznej w wariancie rozszerzonym.

Chcemy Cię zaprosić do współtworzenia z nami firmy, która jest ogniwem łączącym świat technologii z HRem. W wielu obszarach podążamy własnymi ścieżkami, wyznaczając standardy i dobre praktyki, dlatego dużo bardziej istotne będzie dla nas odpowiednie nastawienie i osobowość, niż lata doświadczenia. Wielu rzeczy możemy Cię nauczyć, ważne, żeby rekrutacja była Twoją pasją!

Dodano dnia: 16-01-2020

Bee Talents sp. z o.o. sp.k

Zobacz wszystkie oferty Bee Talents sp. z o.o. sp.k